Jавни огласи и конкурси |
INFOSTUD и DAILY MAIL: стратешки партнери 05.03.2008.
 Northclиffe Internatиonal, филијала међународне корпорације Daиly Maиl and General Trust, постао је стратешки партнер Infostuda, стекавши власништво над 25% ове домаће Интернет компаније. Циљ повезивања јесте заједнички развој и јачање Интернет тржишта у Србији, а Infostud ће наставити да води тим његових оснивача, који су задржали власништво над 75% компаније.
Infostud води лидерске сајтове о запошљавању, обуци и образовању у Србији, који су током прошле године имали скоро 12 милиона посета. Сајт www.иnfostud.com улази у 10 најпосећенијих домаћих сајтова у земљи (према сервису alexa.com), а poslovи.иnfostud.com су најпосећенији сајт за запошљавање, преко кога је до сада раднике тражило преко три и по хиљаде фирми.
„Daиly Maиl је корпорација која има искуство у управљању великим бројем сајтова и других медија широм света, што је битан разлог због ког смо се одлучили да уђемо у партнерство. Осетили смо да они заиста верују у Infostud, да деле нашу визију о ширењу пословања, те да је реч о компанији са којом можемо да успоставимо добар људски и партнерски однос“, каже Бранислава Гајић, директор Инфостуда.
Daиly Maиl and General Trust у свом окриљу има 150 компанија, у Европи, САД и Аустралији. Улагање у Infostud је у складу са стратегијом Northclиffe Internatиonal-a za ширење у области Интернет пословања, посебно у оглашавању послова, а партнерство је остварено кроз њихову мађарску испоставу Lapcom kft .
“Ми смо врло задовољни развојем Infostuda последњих година. Импресионирани смо квалитетом његовог менаџмента и чврсто верујемо ће кроз партнерство Infostud моћи брже да напредује у Србији и да ће постати јак ослонац нашег пословања у регији”, каже Иштван Самер, извршни директор Northclиffe Internatиonal.
Northclиffe Internatиonal је и власник најпосећенијег сајта за запошљавање у Хрватској, www.moj-posao.net, са којим је Инфостуд прошле године успоставио сарадњу на пољу запошљавања у региону, као и сајтова за запошљавање у Словачкој, Мађарској и другим земљама.
(Infostud PR) Број читања: 1154
|